Zaznacz stronę

Cellfast Pastel™

Narzędzia pielęgnacyjne

Marka:

Cellfast

Projekt:

projektanci wzornictwa: KABO & PYDO; zespół konstruktorski: Cellfast Design Group

Producent:

Cellfast Sp. z o.o.

Na rynku od:

2017

Cena od:

od 14,99 do 19,99 zł

Edycja konkursu:

2018

Kategoria:

Dom

 

Założyciele zespołu KABO&PYDO, czyli Katarzyna Borkowska-Pydo i Tomasz Pydo, to dwukrotni (w latach 2011 i 2012) finaliści konkursu Young Design dla młodych projektantów organizowanego przez IWP. Zaprojektowany przez nich zestaw narzędzi ogrodowych Cellfast PASTEL służy do spulchniania ziemi oraz sadzenia i pielenia roślin. Narzędzia mają ergonomicznie wyprofilowaną rączkę, co zapewnia komfort pracy. Wykonane są z wytrzymałego kompozytu wzmocnionego włóknem szklanym, a konstrukcja widełek sprawia, że są one odporne na obciążenia mechaniczne. Kształt narzędzia ułatwia utrzymanie go w czystości, a otwór do zawieszania ułatwia przechowywanie.

OPINIA EKSPERTA

Zieleń i uprawa roślin stała się nie tylko chwilową modą, ale wręcz stylem życia. Taki trend wymaga odpowiednich narzędzi, jednak oferta rynkowa nie nadążała za oczekiwaniami klientów. Producent doskonale zrozumiał tę potrzebę i zaoferował linię produktów PASTEL. Nie mają one typowego dla narzędzi ogrodniczych wyglądu. Wyróżnia je zaś szlachetny minimalizm, organiczna forma i delikatna kolorystyka. Wykonano je z jednego elementu wytrzymałego kompozytu wzmocnionego włóknem szklanym, dzięki czemu są trwałe. Kształt zapewnia również wygodę pracy.

UZASADNIENIE:
Jury wskazało na doskonałe dopasowanie produktu do potrzeb rynku, który nawet od przedmiotów codziennego użytku wymaga dzisiaj nieskazitelnej i atrakcyjnej wizualnie formy, zgodności z trendami oraz wygody i bezpieczeństwa opartych na badaniach ergonomicznych.

UZASADNIENIE:
Uprawa ogrodu to dla wielu z nas dziś styl życia. Coraz bardziej liczy się nie tylko funkcjonalność narzędzi, ich wytrzymałość, ale także design. Na te potrzeby odpowiedziała firma Cellfast, która zatrudniając młodych projektantów pokazała, że design można zastosować nawet w tak przyziemnych (i to dosłownie) przedmiotach jak narzędzia ogrodowe. Nagradzając projektantów pracujących dla firmy Cellfast jesteśmy tym bardziej dumni, że firma prowadzi działalność w zarządzanej przez ARP Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.