Zaznacz stronę

carQ.pl Auto z historią & historia auta

Aplikacja mobilna

Projekt:

Kajetan Rogalski (16-sto letni pomysłodawca), Tomasz Rogalski (zarządzający projektem)

Usługodawca:

carQ.pl Sp. z o.o.

Na rynku od:

2018

Edycja konkursu:

2019

Sfera:

Usługi

 

OPIS PRODUKTU 

Aplikacja wykorzystująca algorytmy „uczenia maszynowego” w czasie rzeczywistym zweryfikuje m.in. pochodzenie pojazdu, jego historię wraz z przebiegami odnotowanymi w trakcie kontroli technicznych, termin ostatniego, obowiązkowego badania okresowego, ważność polisy OC oraz czy pojazd nie figuruje w Rejestrze Zastawów Skarbowych. Dzięki technologii, platforma pośrednio dba o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, oferując zautomatyzowany system przypomnień i alertów dotyczących stanu technicznego konkretnego pojazdu.

OPINIA EKSPERTA

Aplikacja wyróżnia się kompleksowością i obszernością wyszukiwanych informacji, obejmujących historię i dane techniczne pojazdu. Ułatwia weryfikację deklarowanych danych pojazdu ze stanem faktycznym, a także planowanie eksploatacji samochodu, w tym przeglądów oraz wymianę zużytych części. Szczególnie interesująca jest możliwość skanowania kodu QR z dowodu rejestracyjnego, dzięki której funkcjonalność aplikacji dorównuje najnowocześniejszym rozwiązaniom tego typu.

 

Uzasadnienie:
Jury zwróciło uwagę na wyjątkową przydatność aplikacji sprawdzającej historię i dane techniczne auta. Aplikacja ujawni nie tylko przebieg pojazdu, ale przypomni także termin badania okresowego, ważność polisy OC i to, czy samochód nie figuruje w Rejestrze Zastawów Skarbowych. Szczególnie przydatna jest możliwość skanowania QR kodu z dowodu rejestracyjnego, który otwiera bazę danych dotyczących każdego weryfikowanego w aplikacji  auta.