Zaznacz stronę

Björn

Opakowanie, butelka

Marka:

Björn

Projekt:

SPIRITUS MOVENS Magdalena Jabłońska

Zleceniodawca:

BZK Alco

Na rynku od:

2018

 

Björn to pierwsza w ofercie BZK Alco naprawdę mocna – 45 proc. wódka. Czarna, gładka, matowa, wyglądająca na wyciosaną ze szkła butelka doskonale komunikuje moc trunku i jego aksamitny, delikatny smak. Receptura wódki Björn oparta jest na spirytusie powstającym w unikalnej technologii, która pozwala na osiągnięcie kryształowo czystego i mocnego alkoholu.

OPINIA EKSPERTA

Głęboka czerń jest zgodna z trendami i w połączeniu ze zdecydowaną formą naczynia, reliefowymi napisami oraz wizerunkiem Wikinga, dobrze wyraża męską naturę wojownika i zdobywcy. Matowość powierzchni odzwierciedla aksamitny smak alkoholu, prezentowany przez producenta jako główna zaleta produktu. Wyrazisty błękit napisu podkreśla charakter trunku kojarzącego się z lodowatym chłodem i uwypukla skandynawskie konotacje marki. Stylowe opakowanie jest dobrym powodem wyboru tego produktu na prezent dla modnego mężczyzny.

UZASADNIENIE:
Jury zwróciło uwagę na doskonałe zgranie stylu opakowania, jego matowej czerni i głębokiego reliefu z walorami trunku. Ta doskonale zaprojektowana butelka naprawdę komunikuje wartości produktu – co jest podstawowym zadaniem dobrej grafiku użytkowej.