Zaznacz stronę

ONER CARBON

Aktywny wózek dla osób niepełnosprawnych

Marka:

Oner Carbon

Projekt:

ROBERT GRABOWSKI

Producent:

Oner Carbon Sp. z.o.o

Na rynku od:

2015

Cena:

11 000 zł

Edycja konkursu:

2016

Sfera:

Sfera publiczna

 

Nowoczesny, lekki i zwinny wózek dla osób niepełnosprawnych, przeznaczony do aktywnej rehabilitacji. Niewielka waga wózka oraz wysoka wytrzymałość to zasługa najnowszych materiałów kompozytowych (węglowo-epoksydowych), z których wykonano ramę. Dzięki nim waga kompletnego, gotowego wózka do używania przez osobę dorosłą zaczyna się od 4,7 kg. Wysoka sztywność oraz zwrotność sprawiają, że idealnie nadaje się do aktywnego użytkowania.

OPINIA EKSPERTA

Dzięki zastosowaniu materiałów kompozytowych stworzono wózek ultralekki, o masie całkowitej porównywalnej z dużo droższymi produktami konkurencyjnymi. Idealne dopasowanie wózka do potrzeb użytkownika – każdy egzemplarz tworzony na indywidualne zamówienie. Niespotykana w innych wózkach tego typu możliwość regulacji kąta pochylenia siedziska decyduje o jego unikalnej funkcjonalności. Półzamkniętej ramie i pałąkom przednich kółek nadano ciekawą formę, odbiegającą od znanego standardu.

Jury zwróciło uwagę na wyjątkowe parametry wózka: jego bardzo niską wagę, zastosowanie innowacyjnych materiałów i konkurencyjną cenę, która daje mu szansę stać się produktem świetnie zaprojektowanym, a jednocześnie dostępnym.