Zaznacz stronę

ComfortLift seria 800 EEC87300L

Zmywarka do zabudowy

Marka:

Electrolux

Projekt:

Electrolux

Producent:

Electrolux

Na rynku od:

2019

Edycja konkursu:

2019

Sfera:

Dom

Cena:

3999 zł

 

OPIS PRODUKTU

Zmywarka wyposażona w technologię ComfortLift, która pozwala na samoczynne uniesienie kosza na ergonomiczną wysokość, wystarczy lekko ścisnąć uchwyt. Dzięki temu załadunek nie wymaga tak dużego wysiłku od użytkownika. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie. Wnętrze zmywarki wyposażone jest w automatyczne oświetlenie, a także wyjmowany dodatkowy, trzeci pojemnik na sztućce, który pomieści długie i nieporęczne przybory kuchenne. Funkcja Quicselect pozwala z kolei na bardzo szybki i intuicyjny wybór cyklu zmywania. Za obydwie funkcje marka otrzymała nagrody w konkursie iF – Gold oraz Design Award.

OPINIA EKSPERTA

Nie mające odpowiednika rozwiązanie konstrukcyjne, pozwalające na unoszenie się dolnego kosza zmywarki na komfortową wysokość, nie może przejść niezauważone. Innowacja, która eliminuje konieczności schylania się w celu załadowania czy rozładowania naczyń, jest rewolucyjna. Wyróżnia się prostotą intuicyjnej obsługi, skuteczniejszym od stosowanego w innych zmywarkach mechanizmem rozprowadzającym wodę oraz doskonale rozplanowanym wnętrzem. Urządzenie wyjątkowe pod każdym względem i nie mające sobie równych w ergonomii.

Uzasadnienie

Jury doceniło poszukiwania firmy Electrolux, która nie wierząc w dogmat, że wszystko już zostało wymyślone śmiało tworzy innowacje – takie jak samoczynnie unoszący się w górę dolny kosz na naczynia w zmywarce. Dzięki temu rozwiązaniu zmywarka ComfortLift staje się urządzeniem z zakresu designu uniwersalnego, dostępnym dla osób z ograniczoną sprawnością, ale także jest błogosławieństwem dla wszystkich zdrowych, którym kręgosłup nie pozwala się zbyt często schylać.