Zaznacz stronę

4Nature System Ogrody wertykalne

Wprowadzenie zieleni do biur i obiektów użyteczności publicznej

Projekt:

Ergo Design

Usługodawca:

WERTYKALNI.PL

Na rynku od:

2017

Cena od:

od 1500 zł netto za m2

Edycja konkursu:

2018

 

Usługa polega na wprowadzaniu zieleni do przestrzeni biur, lokali oraz tam, gdzie teoretycznie nie ma dla niej miejsca. Usługa obejmuje kompleksowe doradztwo, projektowanie, montaż oraz pielęgnację i serwis zieleni wertykalnej. Ogrody wertykalne, zwane inaczej zielonymi ścianami, są efektownym elementem dekoracyjnym, który znacząco poprawia jakość powietrza we wnętrzu oraz doskonale wpływa na samopoczucie osób przebywających w ich otoczeniu. Bazą 4Nature System jest moduł z tworzywa sztucznego. Moduły można łączyć ze sobą tworząc profesjonalne ogrody wertykalne na wymiar.

OPINIA EKSPERTA

Nowoczesna architektura nie może się obejść bez zielonych ścian, zwłaszcza że w obliczu trendów w urządzaniu wnętrz znaczenie roślin w pomieszczeniach rośnie i aktualnie są one obowiązkowym elementem dekoracyjnym. 4Nature System doskonale radzi sobie z najważniejszym, oprócz samego doboru i kompozycji gatunków, wyzwaniem dla tego rodzaju przedsięwzięć – z automatycznym zdalnie sterowanym nawadnianiem. Jak przystało na produkt XXI w. sterowanie może się odbywać za pomocą aplikacji. Dedykowane do systemu ramy wyróżniają się walorami wizualnymi, podkreślając urodę roślin.

UZASADNIENIE:
Jury zwróciło uwagę na to, że usługodawca Wertykalni.pl stworzył polskie rozwiązanie „zielonej ściany” , która może być wykorzystana tak w biurze, przestrzeni publicznej jak i w domu i rozbudowywana dzięki rozwiązaniu modułowemu. Automatycznie podlewane rośliny poprawiają jakość powietrza i co ważniejsze, nastrój przebywających w ich pobliżu.