Zaznacz stronę

Rekomendowana w konkursie kolekcja umywalek Cadence firmy Marmite z nagrodą iF Design Award 2018

Umywalki z serii Cadence marki Marmite, które zostały uznane za wyróżniające się przez ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego podczas monitoringu rynku i znajdują się wśród produktów rekomendowanych w konkursie Dobry Wzór 2018 otrzymały ważną międzynarodową nagrodę iF Design Award 2018. Do konkursu iF Design Award zgłoszono w tym roku 6402 produktów z 54 krajów. Spośród nich jury złożone z 63 niezależnych międzynarodowych ekspertów wyłoniło tegorocznych laureatów. Nagrody przyznawane się od 1953 roku.
Kolekcja Cadence składa się z trzech umywalek nablatowych, jej wyróżnikiem jest asymetrycznie umieszczony odpływ i wyraźne podcięcie przy podstawie. Charakteryzującym się czystością i prostotą. Dzięki właściwościom materiału z jakiego są wykonane – Mineral Composite ich powierzchnia jest miła w dotyku, a ścianki niezwykle cienkie.
Autorem projektu Cadence jest duet projektantów Pawlak & Stawarski pracownia realizująca projekty we współpracy z przemysłem, z zakresu grafiki użytkowej, projektowania wnętrz i wystaw. Założona w roku 2014 przez Bartłomieja Pawlaka – asystenta w Pracowni Projektowania Produktu UAP i dr Łukasza Stawarskiego – prowadzącego jedną z pracowni Katedry Designu UAP.