Zaznacz stronę

OGAR Mk2

BEZZAŁOGOWY STATEK POWIETRZNY

Marka:

Novelty RPAS

Projekt:

Novelty RPAS sp. z o. o.

Producent:

Novelty RPAS sp. z o. o.

Na rynku od:

2016

Edycja konkursu:

2017

Sfera:

Nowe technologie

Światowej klasy, bezzałogowy, wielowirnikowy system latający polskiego projektu i produkcji, którego platformę w całości wykonano z wyselekcjonowanych kompozytów – jest niezwykle wytrzymała przy zachowaniu niewielkiej masy i gabarytów. Ultralekka konstrukcja wraz z nowoczesnym elektrycznym układem napędowym zapewnia optymalne osiągi, co wraz z innymi cechami systemu takimi jak prostota obsługi, trwałość, modułowość, zaawansowane układy bezpieczeństwa i wysoki stopień autonomii, stawia je na pozycji lidera rynku produktów klasy przemysłowej przeznaczonych dla profesjonalistów.

OPINIA EKSPERTA

Małe gabaryty, łatwa i sprawna obsługa dzięki gotowym modułom i szybkozłączom, wysoki poziom automatyki zastępującej ręczną obsługę, odporność na warunki atmosferyczne, pojemny i wydajny akumulator oraz dodatkowa opcja zasilania z ziemi, sprawiają że OGAR góruje nad konkurencją. Dzięki wymienionym zaletom może gromadzić dane efektywniej i w dłuższych okresach czasu, dlatego nadaje się do specjalnych zadań, także bardzo wymagających militarnych, policyjnych i naukowych.

Jury zwróciło uwagę na to, że dron Ogar Mk2 firmy Novelty RPAS to polskie rozwiązanie inżynieryjne, konstrukcyjne i wzornicze na najwyższym światowym poziomie. Ogar jest niezawodny, trwały i prosty w obsłudze. Nadaje się do zadań naukowo-badawczych, policyjnych i wojskowych.