Zaznacz stronę

Krystian Kowalski

Designer Roku

Uzasadnienie:

„Dobre wzory wyrobów masowej produkcji są wartością gospodarczą. Dobre wzory są również wartością kulturową” – projektant kształtując trendy, wybiega w  przyszłość nowoczesnego, innowacyjnego oraz racjonalnego wzornictwa. Buduje markę firmy, jej przyszłość. Dla naszego dzisiejszego dizajnera podstawowym kryterium na podjęcie współpracy z konkretnym przedsiębiorcą jest potencjał rozwojowy firmy. Ważne dla niego jest to, czy produkty, które zaprojektuje rozwiną się i wpiszą się w filozofię firmy. Ważne jest także to, aby produkty te, były mocnymi punktami w portfolio firmy i budowały jej prestiż.

Współpracował i współpracuje z wieloma markami meblarskimi np. Iker, Comforty, Noti, MDD Ikea, Marbet,Tylko.com także  Amica, Sony Bravia. Od stycznia 2017 roku pełni funkcję dyrektora kreatywnego firmy Tylko.com i buduje jakże trudny ale bardzo perspektywiczny obszar z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości.

W projektowaniu dąży do inteligentnych rozwiązań  nadających produktom wyrafinowany i nieoczywisty charakter. To projektant weryfikujący technologię dla potrzeb wymagających odbiorców. Przy każdym nowym projekcie pokonuje własne ograniczenia i tworzy marki. Jego produkty zdobywają nowe rynki. Za te osiągniecia w kraju, a nade wszystko za granicą designerem roku 2018 zostaje Krystian Kowalski

Bio:

Krystian Kowalski urodził się w Warszawie (1982) w rodzinie artystów. Ukończył projektowanie produktu w Royal College of Art w Londynie (MA 2010) oraz Wydział Wzornictwa Akademii  Sztuk Pięknych w Warszawie (MA 2007).

Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w studio projektowych w Warszawie i Mediolanie.

W latach 2009 – 2013 współtworzył Kompott Studio, nominowane do FX International Interior Design Award (2010) w kategorii Breakthrough Talent of the Year.

Od 2013 roku prowadzi w Warszawie pracownię projektową Krystian Kowalski Industrial Design. Współpracuje z wiodącymi producentami mebli w kraju i za granicą. W projektowaniu dąży do inteligentnych rozwiązań nadających produktom wyrafinowany i nieoczywisty charakter. Krystian wierzy w kompleksowe działanie. Stosuje zaawansowane technologie komputerowe uzupełnione pracą z materiałem. W wyposażonym w  modelarnię  studio powstają śmiałe idee materializowane w formie prototypów.

Prace pokazywane były między innymi na wystawach w Londynie, Mediolanie, a także publikowane w najważniejszych pismach branżowych.