Zaznacz stronę

E4MSU Griffin

LOKOMOTYWA ELEKTRYCZNA

Marka:

NEWAG

Projekt:

NEWAG S.A.

Producent:

NEWAG S.A.

Cena:

ok. 17 000 000 zł

Edycja konkursu:

2016

Sfera:

Transport i komunikacja

 

Nowoczesna, czteroosiowa lokomotywa elektryczna o modułowej budowie, dająca szeroki wachlarz możliwości transportowych i technicznych. Przeznaczona do prowadzenia pociągów towarowych o masie do 3200 ton z prędkością do 140 km/h lub pociągów pasażerskich z prędkością do 200 km/h. Pracę maszyniście ułatwia system diagnostyki pokładowej z pełną informacja wizualną i modułem rejestracji danych oraz system kamer i dwumodułowy układ klimatyzacji. Bezpieczeństwo konstrukcji zapewnia strefa kontrolowanego zgniotu oraz klatki bezpieczeństwa dla maszynisty. 

OPINIA EKSPERTA

Lokomotywa E3MSU Griffin potwierdza wysoki poziom polskiego przemysłu kolejowego i jego dostosowanie do międzynarodowych wymagań. Dzięki dopasowaniu do większości europejskich szlaków kolejowych i konkurencyjnej cenie, jest w porównaniu do użytkowanych dotychczas lokomotyw jednosystemowych pojazdem zdecydowanie tańszym w eksploatacji. Na wyróżnienie zasługuje także estetyka lokomotywy wynikająca z dobrze zaprojektowanej, opływowej zwartej brył. 

Jury doceniło nie tylko bardzo nowoczesny system diagnostyki pokładowej z pełną informacją wizualną i modułem rejestracji danych jaki zastosowano w lokomotywie Griffin, ale także zwróciło uwagę na konkurencyjność jej ceny w stosunku do światowej konkurencji jak i wyjątkowo estetyczny i nowoczesny look korpusu.

 

Nagroda Ministra Rozwoju i Finansów (przyznawana od 1993 roku jako nagroda Ministra Gospodarki) dla najlepszego polskiego produktu, zaprojektowanego przez polskiego projektanta i wyprodukowana przez polskiego przedsiębiorcę.