Zaznacz stronę
Agnieszka Wasilewska

Agnieszka Wasilewska

Prezes Zarządu

Absolwentka Instytutu Archeologii na Uniwersytecie Warszawskim. Przed pracą w IWP pełniła funkcję prezesa Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Wcześniej związana z firmami z branży wydawniczej i mediowej oraz Polską Agencją Prasową. Pracowała jako ekspert Public Relations, reklamy oraz producent sesji fotograficznych. Miłośniczka dobrego designu, fotografii i sztuki. Pasjonatka archeologii, polityki i lotnictwa – posiada licencję pilota samolotów jednosilnikowych.

Cezariusz Lesisz

Cezariusz Lesisz

Prezes Zarządu

Cezariusz Lesisz jest absolwentem kierunku prawo w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, studiował także budownictwo lądowe na Politechnice Wrocławskiej. Kształcił się w Stanach Zjednoczonych – na Brooklyn College (kierunek Computer Science). Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej, zarządzaniu jednostkami organizacyjnymi oraz nadzorze spółek prawa handlowego. Przez ponad 20 lat aktywnie działał w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce i USA. Umożliwiło to zdobycie kompetencji w zakresie negocjacji, realizacji kontraktów w obszarze nieruchomości i inwestycji budowlanych. Dzięki zagranicznej praktyce dysponuje szeroką wiedzą na temat specyfiki amerykańskich procesów społeczno-gospodarczych.
Od grudnia 2016 roku do listopada 2018 roku członek Rady Nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Kinga Dobrowolska-Baczkun

Kinga Dobrowolska-Baczkun

Project Manager targów ARENA DESIGN i HOME DECOR. Autorka i organizatorka konferencji INTERIOR BUSINESS SUMMIT.

Absolwentka Handlu Międzynarodowego na Uniwersytecie Ekonomicznym i studiów podyplomowych Design Management na School of Form w Poznaniu. Wieloletnia badaczka rynku branż retail, beauty, agro, moto, fashion i FMCG. Moderatorka procesów design thinking.

Od 6 lat związana z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi realizując się początkowo jako Marketing Manager targów MEBLE POLSKA a aktualnie jako Project Manager targów ARENA DESIGN i HOME DECOR. Autorka i organizatorka konferencji INTERIOR BUSINESS SUMMIT.

Prywatnie miłośniczka polskiej ceramiki użytkowej lat 50 i 60, nauki języków obcych oraz kina Nordic Noir.

Michał Piernikowski

Michał Piernikowski

Dyrektor Łódź Design Festival

Entuzjasta działań miejskich i projektowania. Inicjator i współorganizator wielu projektów związanych z przemysłami kreatywnymi, m.in.: konkursu make me! i konferencji BiznesUP. Współtwórca World Design Weeks, Inkubatora Sztuki, fundacji Łódź Art Center i Fotofestiwalu.

Członek zespołu realizującego w Łodzi działania popularyzujące szeroko rozumiane odpowiedzialne wzornictwo. Laureat Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Kategorii Dizajn, członek Rady Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

dr Joanna Jo Jurga

dr Joanna Jo Jurga

projektantka produktu i przestrzeni, innowatorka oraz wykładowczyni (School of Form SWPS).

Specjalistka projektowania dedykowanego poczuciu bezpieczeństwa. W swojej pracy skupia się na zmysłowym odbiorze rzeczywistości czyli designie synestetycznym jak i neuroarchitekturze. Interesujący jest dla niej psychologiczny i fizjologiczny aspekt projektowania.

Współpracowała przy projektach badawczych z infuture hatalska foresight institute w zakresie designu spekulatywnego odnoszącego się do biur i sypialni przyszłości (Raport Sypialnia przyszłości oraz Future of Office Space). Jest współautorką raportu i szkolenia „Radykalny sen, lesze życie lepszy biznes” dla Instytutu Kontekstów Pracy. Aktualnie jest pracownikiem naukowym Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Współwłaścicielka i pomysłodawczyni studia projektowego Mortis Design oraz firmy zajmującej się designem funeralnym NURN.design for death, które prowadziła z Martyną Ochojską. Wyróżniona na międzynarodowych wystawach i festiwalach, takich jak Łódź Design Festival, Gdynia Design Days czy Dutch Design Week. Finalistka konkursów MakeMe, Young Polish Designer, Innovation Ad oraz Jutronauci. Prywatnie dziewczyna z benzyną we krwi, uwielbiająca terenowe samochody i motocykle. Namiętnie pochłania książki o eksploracji kosmosu i najbardziej ekstremalnych miejsc na ziemi. Wielbicielka podróży, kuchni roślinnej i ciszy.

Ewa Janczukowicz - Cichosz

Ewa Janczukowicz - Cichosz

Wicedyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia

Jako wicedyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia odpowiada za jego rozwój i komunikację. Pomysłodawczyni powołania Centrum Designu i jego kierownik w latach 2012-2018. W latach 2011-2015 kierownik festiwalu Gdynia Design Days, obecnie członek rady programowej. Od 2014 roku członek jury konkursu Elle Decoration Polska „Młodzi na start”. Inicjatorka projektów z zakresu ekonomii cyrkularnej, design management, projektowania dla wszystkich, designu w przestrzeni publicznej. Doradza firmom w zakresie wprowadzania na rynek nowych produktów i usług w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Nagrodzona tytułem Stratega Roku 2017 przez magazyn Design Alive, w 2018 roku nominowana w kategorii człowiek roku Pomorskich Sztormów – plebiscytu Gazety Wyborczej Trójmiasto.

Absolwentka  Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim, Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz interdyscyplinarnych studiów Design Management prowadzonych przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego wspólnie ze Szkołą Główną Handlową.

prof. dr hab. inż. Katarzyna Konopka

prof. dr hab. inż. Katarzyna Konopka

Profesor w Zakładzie Materiałów Ceramicznych i Polimerowych Politechniki Warszawskiej

Specjalność naukowa: inżynieria materiałowa, materiały kompozytowe, ceramika, nanomateriały, biomimetyka, ceramika archeologiczna.

Zakres jej  prac obejmuje optymalizację mikrostruktury kompozytów o osnowie ceramicznej w celu zwiększenia odporności na kruche pękanie. Badania koncentrują się na opracowaniu nowych metod wytwarzania kompozytów. Implementuje do kompozytów metody metalurgii proszków oraz metody koloidalne. Zakres opracowywanych kompozytów obejmuje materiały o jednorodnym rozmieszczeniu cząstek metalu w osnowie ceramicznej, a także z gradientem koncentracji w tym także nanokompozyty. Prowadzę prace nad charakteryzacją właściwości mechanicznych, oraz mikrostruktury kompozytów.

Innym obszarem działań naukowych jest biomimetyka, czyli wykorzystanie wzorców z Natury w rozwiązaniach inżynierskich. W zakresie jej prowadzonych badań znajduje się także ceramika archeologiczna.

Weronika Rochacka Gagliardi

Weronika Rochacka Gagliardi

Strateg designu i współzałożycielka DESIGN PROVISION

Od kilkunastu lat prowadzi projekty i szkolenia w zakresie budowania strategii, zarządzania designem, Design Thinking oraz Service Design. Do tej pory współpracowała m.in. z takimi firmami, jak: ING Bank (Polska, Niemcy, Holandia), Santander Bank Polska S.A. (dawniej BZ WBK), Docplanner (ZnanyLekarz.pl), Costa Coffee, Warta, Polpharma, Mercer Services Polska czy Narodowy Instytut Audiowizualny (obecnie FINA). Doświadczenie zawodowe zdobyła m.in.w brytyjskim Design Council w Londynie, gdzie przez 5 lat pracowała jako project manager w obszarze edukacji oraz wsparcia dla biznesu, sektora publicznego i biur transferu technologii. Od 2013 roku wykłada na podyplomowych studiach Projektowanie Usług na Uniwersytecie SWPS. Od 2020 roku, wraz z Magdą Kochanowską, objęła kierownictwo merytoryczne tego kursu.

Anna Grużewska

Anna Grużewska

Redaktorka naczelna miesięcznika Czas na Wnętrze

redaktorka, dziennikarka, redaktor naczelna największego polskiego miesięcznika wnętrzarskiego Czas na Wnętrze oraz jego strony internetowej www.czasnawnetrze.pl Od lat opisuje młode polskie wzornictwo oraz przeprowadza wywiady ze sławami rodzimego i światowego designu (wśród jej rozmówców byli m.in. Patricia Urquiola, Ferruccio Laviani, Giulio Cappellini, Tokujin Yoshioka, Karim Rashid, Sou Fujimoto). Ogląda wystawy, odwiedza pracownie debiutantów i najważniejsze imprezy poświęcone projektowaniu. Jest jurorem konkursów (m.in. Mazda Design), prelegentką wydarzeń branżowych, uczestniczką paneli dyskusyjnych.

Lubi się zachwycać. Czytać książki. Odwiedzać muzea – te duże i zupełnie malutkie. Jej pięć walizek zawsze gotowych jest do podróży.

 

Małgorzata Szczepańska

Małgorzata Szczepańska

Redaktor naczelna i dyrektor kreatywna magazynu Elle Decoration,

Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych, wcześniej ukończyła Projektowanie Form Użytkowych i metodykę plastyki. Projektantka, ilustratorka, stylistka, producentka sesji zdjęciowych. Jurorka wielu krajowych i międzynarodowych konkursów z zakresu designu i architektury wnętrz. Tworzyła i wprowadzała na rynek takie magazyny jak: Inspiracje, Dolce Vita, Design Osobowości, Sielskie Życie, Sielską Kuchnię. Przed podjęciem funkcji redaktora naczelnego współpracowała ze studiami fotograficznymi, przygotowując niezależne sesje reklamowe, scenografie, sesje modowe i wnętrzarskie oraz publikowała w wielu pismach m.in.  Dom i Wnętrze, Dobre Wnętrze, Moje mieszkanie, M jak mieszkanie, Wysokie Obcasy.  Dla agencji reklamowej Leo Burnett realizowała stylizacje do zdjęć kampanii reklamowych: Plus i Procter&Gamble. Na swoim koncie ma też wystawy malarstwa oraz rysunki m.in. do publikacji naukowych Annales Zoologici, Museum and Institute of Zoology Polish Academy of Sciences, czy ostatnio do kolorowanek przeznaczonych na wsparcie Fundacji dla Wolności. Pomysłodawczyni, przewodnicząca jury konkursu „Młodzi na start” promującego młodych projektantów oraz kuratorka wystawy pokonkursowej. Od lat zajmuje się propagowaniem rozwoju artystycznego dzieci. Organizowała i prowadziła warsztaty plastyczne dla dzieci rozwijające wrażliwość i swobodę twórczą Ambasadorka Kids Design Space. Interesuje się modą, wzornictwem, sztuką, kocha górskie wędrówki, dobrą literaturę i kino włoskie.

 

Wojciech Trzcionka

Wojciech Trzcionka

Redaktor naczelny i managing director magazynu „Design Alive”.

 

Konsultant w dziedzinie designu, doradza firmom w budowaniu strategii w oparciu o branże kreatywne. Juror w konkursach wzorniczych. Współtwórca idei Design Alive Award, konkursu, który od 2012 roku nagradza wybitne osobistości za kreatywność i kulturotwórcze oddziaływanie. Laureat nagrody „Ostre Pióro” nadawanej przez Business Centre Club za wkład w rozwój przedsiębiorczości. Ukończył Uniwersytet Warszawski.

Bartosz Mucha

Bartosz Mucha

Projektant, artysta, pedagog

Studiował na ASP w Krakowie (dyplom 2004) i w ESAG w Paryżu. Doktorat z wzornictwa na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie (2010). Projektant 2 i 3 D. W latach 2004-11 wokalista i autor tekstów zespołu math rockowego Maria Celeste. Poza tym jako artysta jest twórcą instalacji i krótkich form wideo. Od 2004 prowadzi projekt The POOR design, w ramach, którego powstało około 200 koncepcji przedmiotów codziennego użytku, pokazywanych na dziesiątkach wystaw w kraju i zagranicą. W celach produkcji i dystrybucji swoich projektów w 2012 roku przyjmuje nazwę Poorex. W 2010 roku rozpoczął działalność para architektoniczną – Pararch (www.pararch.com), której celem jest eksplorowanie problemu domu, schronu i noclegu.  sięOstatnio realizuje projekt Poorex Face, zwracając się ku naturze i rzemiosłu.. Obecnie zatrudniony  w School of Form Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Mieszka w Niepołomicach pod Krakowem.

Piotr Walasek

Piotr Walasek

Założyciel UZERAI

założyciel UZERAI, multibrandowego butiku z biżuterią mieszczącego się w Budynku Metropolitan w Warszawie. Studiował filozofię, antropologię kultury oraz reżyserię filmową. Pasjonat podróży, kuchni, wysokiej mody oraz tańca współczesnego.

Maria Jeglińska

Maria Jeglińska

projektantka

Maria Jeglińska-Adamczewska, urodziła się w 1983 roku w Fontainebleau we Francji. W 2007 r. ukończyła wzornictwo przemysłowe na prestiżowej ECAL w Lozannie, gdzie uzyskała stypendium przyznawane przez fundację IKEA. Pracowała w uznanych biurach projektowych, m. in. u Konstantina Grcica, Alexandra Taylora i w Galerie kreo.

W 2012 założyła własne studio – Office for Design & Research (Biuro Projektowania i Badań). Jego działalność obejmuje wzornictwo przemysłowe (meble, oświetlenie, przedmioty użytkowe), projekty badawcze i wystawiennicze. Jej klienci to między innymi: Ligne Roset, Kvadrat, Plato, Trame, Vitra, 1882ltd, St. Etienne Design Biennale, London Design Festival, Instytut Adama Mickiewicza, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Brała udział w licznych wystawach w Polsce i zagranicą, m.in. w Design Museum, Centre Pompidou Metz, Villa Noailles, The Aram gallery i Triennale di Milano. W 2012 roku była kuratorką wystawy “Punkty Widzenia / Punkty Siedzenia” pokazanej w ramach programu głównego Łódz Design Festival. W 2016 roku była współkuratorką i projektantką polskiego pawilonu na London Design Biennale. Między 2018 a 2020 rokiem pełniała rolę dyrektora kreatywnego targów ARENA DESIGN w Poznaniu.

Justyna Łotowska

Justyna Łotowska

Dziennikarka i redarktorka

Dziennikarka i redaktorka, w mediach związanych z designem, aranżacją wnętrz i architekturą obecna od 17 lat. Redaktorka portalu wnętrzarskiego Dobrzemieszkaj.pl, wcześniej m.in. redaktor naczelna magazynów „Dobrze Mieszkaj”, „Łazienka” czy „Meble Plus”, organizatorka i współorganizatorka wielu wydarzeń branżowych, takich jak Forum Dobrego Designu czy cykl szkoleń dla architektów wnętrz Studio Dobrych Rozwiązań. Moderatorka debat i dyskusji poświęconych tematyce designu i wnętrz, m.in. podczas 4 Design Days, Europejskiego Kongresu Gospodarczego czy Property Forum.

prof. Jan Sikora

prof. Jan Sikora

projektant

Jan Sikora – Rocznik 1984, profesor ASP w Gdańsku, założyciel pracowni Sikora Wnętrza (www.sikorawnetrza.com).
Za swoje projekty otrzymał najważniejsze nagrody m.in A’Design Award 2021, Nagrodę Architektoniczną Polityki i Bryłę Roku. Juror kluczowych polskich konkursów projektowych, członek SARP. Autor ponad 200 zrealizowanych projektów wnętrz.

 

Magda Skibka

Magda Skibka

Ekspert w branży design i komunikacji

Promotorka polskiego designu i design ekspert w jednym. Od 2015 roku redaktor prowadząca magazyn online PLNDesign.pl oraz współwłaścicielka agencji zajmującej się wizerunkiem marek wnętrzarskich i design. Dzięki temu łączy swoją pasję z doświadczeniem. Każdego dnia doradza projektantom i markom, pomaga budować wizerunek i szuka synergii w branży, łącząc ich między sobą, dzięki temu powstają każdego roku ciekawe kooperacje. Uczestniczy w debatach, a także prowadzi szkolenia dla architektów wnętrz oraz projektantów.
Inspiracje czerpie z wydarzeń, w których bierze udział, a także z odwiedzanych w całej Europie targów i festiwali. W designie ceni przede wszystkim funkcjonalność oraz unikatowość wzorniczą.

Uwielbia moment, kiedy na takich wyjazdach wynajduje perełki wzornicze i pokazuje je na łamach PLNDesign.pl. Łączy swoje życie prywatne z zawodowym, jednak kiedy chce, żeby głowa odpoczęła – czyta biografie i ogląda dokumenty. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki, która nadaje rytm jej życia każdego dnia.

Czesława Frejlich

Czesława Frejlich

profesor zwyczajny


Prowadzi zajęcia na krakowskiej i warszawskiej Akademiach Sztuk Pięknych. Do końca lat 90. pracowała jako projektantka wzornictwa, specjalizując się w projektowaniu ergonomicznym. W kolejnych latach kuratorka wystaw i publikacji poświęconych wzornictwu. W latach 2001–2017 roku redaktor naczelna ogólnopolskiego kwartalnika „2+3D”, a od 2018 redaktorka internetowego magazynu „Formy.xyz”, którego jest także współzałożycielką.

Katarzyna Księżopolska

Katarzyna Księżopolska

redaktor naczelna MAGAZIF

Z wykształcenia socjolog i filolog polski. Autorka wywiadów, relacji z wydarzeń, poradników i raportów branżowych; moderatorka paneli dyskusyjnych, rozmów i spotkań; prowadząca warsztaty i konsultacje dla architektów i projektantów w zakresie komunikacji. Kierowniczka produkcji filmów dokumentalnych, poświęconych branży wnętrzarskiej: „Oryginał a kopia. Szukam tańszego odpowiednika” (2020), „Branża wnętrzarska w dobie pandemii” (2020) oraz najnowszego: „Era biur hybrydowych” (2021). Cyklicznie dokonuje autorskiego przeglądu inspiracji, nowości oraz wydarzeń branżowych w ramach formatu „MAGAZIF NEWS”. Zasila szeregi Rady Ekspertów plebiscytu Łódź Design Festival – must have. Jest jedną z prowadzących „Spotkanie na śniadanie” – programu dla architektów na platformie Archidesk. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w branży badawczej, zajmując się badaniami marketingowymi, koordynacją międzynarodowych projektów oraz consultingiem dla firm. Miłośniczka designu, której uwagę przykuwają na ogół nieszablonowe projekty zorientowane na użytkownika.